Jakie alternatywy ma się do wyboru poszukując podzespołów dla samochodu Volkswagen ?

OEM OES OE import eksport

OEM OES OE import eksport

Niezależnie od tego, czy pracujesz w warsztacie samochodowym, lubisz majstrować przy własnym samochodzie, czy też jesteś zwykłym kierowcą potrzebującym części samochodowych do naprawy swojego pojazdu – będziesz miał dylemat. Musisz bowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, czy kupić zamienne części samochodowe do Volkswagen . Być może od razu z góry zakładasz, nowe części wyjęte prosto od oryginalnego producenta są lepsze. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie musi być taki scenariusz – nigdy nie ma gwarancji, że i oryginalne części nie będą miały problemów. Możesz być jednak pewny, że będą Cię kosztować więcej niż części zamienne do Volkswagen .

Części zamienne do Volkswagen oryginalne – porównanie

Znaczne wydatki są niemal oczywistym elementem każdej naprawy samochodu – zwłaszcza tej szerzej zakrojonej. Ma to miejsce szczególnie ze względu na cenę części samochodowych. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem jest używanie oryginalnych części producenta sprzętu. Jednak wielu z nas z obawy o to, ile może zapłacić za oryginalne części zamienne do Volkswagen woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest również i w Twoim przypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do Volkswagen na zamienniki musisz upewnić się, że w pełni rozumiesz zalety i wady zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, aby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Części samochodowe zamienne a oryginalne – jak wyglądają wydatki?

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, że zamienniki będą Cię kosztować mniej niż nowe autoczęści do Volkswagen , ale i tak można być mocno zaskoczony różnicą cen. Oczywiście ostateczna cena zamiennych części będzie się różnić w zależności od takich czynników, jak:

• rzadkość,
• popyt,
• dealer.

Tak czy inaczej możesz być pewien, że najtańsze części samochodowe do Volkswagen to właśnie zamienniki – znajdziesz je nawet za mniej niż połowę ceny nowych. Oczywiście pod warunkiem, że nie szukasz bardzo rzadkich części do klasycznych samochodów kolekcjonerskich, czy egzotycznych pojazdów. Co biorąc pod uwagę Volkswagen , który Cię interesuje nie powinno Cię dotyczyć.

Części samochodowe – dostępność oryginalnych i zamienników do Volkswagen

Zwykle stosunkowo łatwo jest znaleźć zamienne części samochodowe, zwłaszcza do popularnych pojazdów. Wystarczy dobry sklep z częściami do Volkswagen , by załatwić sprawę. Zwykle takie sklepy zapewniają również pomoc specjalistów, którzy jeszcze bardziej ułatwiają szybkie i bezproblemowe znalezienie konkretnych części do danego samochodu.

eksport części OE OES OEM

eksport części OE OES OEM

Co więcej, dzisiaj mamy do dyspozycji ogromną ilość miejsc, w których można wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne części do samochodu. Z pewnością możesz to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do Volkswagen , jeśli wiesz, czego szukasz możesz też znaleźć używane części u renomowanych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Nierzadko same warsztaty samochodowe zajmują się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Jeśli wszystko inne zawiedzie, z całą pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje poszukiwania w niekończących się zasobach Internetu.

Kwestia standardów części samochodowych

Bez względu na to, czy chodzi o sklep motoryzacyjny z częściami do Volkswagen dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych części. Mówiąc dokładniej w głównej mierze to oznacza, aby sprawdzić czy spełniają standardy producenta oryginalnego sprzętu.

części zamienne OE OES OEM

części zamienne OE OES OEM

Co to znaczy? W przypadku linii produkcyjnej nowych części, lecz nieoryginalnych – nie muszą być one idealną kopią tych oryginalnych, ale ważne jest, aby spełniały one pewne ogólnie wyznaczone standardy. Mogą być produkowane przez osoby trzecie zamiast oryginalnego producenta samochodów. Krótko mówiąc, jeśli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do Volkswagen niekoniecznie będziesz mógł mieć pewność, że to, co dostajesz, jest odpowiednie dla Twojego samochodu.
Jeśli nadal masz wątpliwości, czy lepiej wybrać części oryginalne czy zamienniki, poznaj kilka istotnych zalet tych drugich, być może sprawią, że zrezygnujesz z tych pierwszych.

Zamienniki do oryginalnych auto części do Volkswagen – plusy

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Volkswagen oferuje rozwiązania produkowane przez firmę, która nie jest oryginalnym producentem marki pojazdu. Wielu uważa, że zamienne części samochodowe są częściami używanymi albo tymi pochodzącymi z renowacji, ale tak naprawdę nie jest. Trzeba też dodać, że w rzeczywistości jakość wykonania części zamiennych znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich kilku lat. Dlatego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do Volkswagen zaczyna wybierać te niedrogie i wydajne opcje.

Zgodnie z tym, co zostało wyżej uściślone – zamiennikom nie brakuje mocnych, jak i słabych stron – do tych pierwszych zdecydowanie należą:
• cena,
• ilość opcji do wyboru,
• jakość.

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Volkswagen zamiast oryginalnych, jest to, że są one znacznie tańsze niż części prosto od producenta. Kolejnym powodem jest właśnie to, że jako właściciel pojazdu zdecydowanie masz w czym wybierać, a już na pewno masz do wyboru więcej opcji niż w przypadku części pochodzących od oryginalnego producenta. Wreszcie, znalezienie części zamiennej, która przewyższa jakość wersji oryginalnej, nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Ostatecznie jednak zależy to od rodzaju części, której potrzebujemy.

Części zamienne do pojazdów – wady

części do samochodów osobowych

części do samochodów osobowych

Dlaczego więc mimo tych wszystkich zalet sporo osób nadal woli kupować to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Volkswagen ? Trzeba sprawiedliwie powiedzieć, że choć jakość, szeroki wybór i atrakcyjna cena sprawią, iż zamienniki są niezwykle interesującą alternatywą – zawsze jest druga strona medalu, którą należy uwzględnić w tych rozważaniach. Mówiąc dokładniej, trzeba pomyśleć o innych aspektach części zamiennych – na przykład gwarancji, jaką oferująca.

Przywołujemy też raz jeszcze wspomnianą jakość – bo nie zawsze jest ona pewnikiem przy okazji części zamiennych. Równie często co doskonale wykonane części zamienne można spotkać i te o słabej jakości, która przekłada się nawet czasem na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, ponieważ jest tak wiele opcji do wyboru, więc po prostu trzeba uważać i upewnić się, że mamy odpowiedni element, a w razie wątpliwości lepiej będzie właśnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie oferuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Volkswagen .

import części OE OES OEM

import części OE OES OEM

Gwarancja, która została już wspomniana – wskazuje na dużą wadę związaną z zamiennikami. Prawie wszystkie części od producenta są objęte pewnym poziomem gwarancji lub ochrony, dzięki czemu możesz czuć się bardziej komfortowo i pewnie z jakością tych że części. Zamienniki zwykle (choć nie zawsze) nie podlegają gwarancji, co dla niektórych osób może być wystarczającym powodem tego, że wolą się trzymać określonych marek.

Części samochodowe do Volkswagen – nowe czy używane?

Decyzja między nowymi a używanymi częściami będzie Cię dotyczyć w szczególności, jeśli postawisz na te oryginalnie pochodzące od producenta. Naprawa samochodu zwykle wiąże się z tym trudnym dylematem, gdzie trzeba podjąć ważną decyzję między nowym a używanym formatem części samochodowych. Czy wiesz, że przy wyborze części samochodowych nowa opcja nie zawsze jest najlepszą opcją? Spróbujmy to rozważyć patrząc zarówno na wady, jak i zalety każdej z omawianych możliwości.

Jakie wady nowych części w kontekście zalet używanych?

Oczywiście używane części do aut do Volkswagen to przede wszystkim niższa cena. Używane części samochodowe są zazwyczaj tańsze, ale pamiętaj, że jeśli mowa o samochodach klasycznych, czy egzotycznych nie musi tak być. Tak czy inaczej, jeśli masz napięty budżet, może to być najważniejszy czynnik decydujący o wyborze części samochodowych.

W kontekście zalet, czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że używane części samochodowe do Volkswagen niosą także korzyści dla środowiska? To prawda – kupowanie używanych części samochodowych to fantastyczny sposób na ochronę środowiska. Recykling wielu części samochodowych jest dzisiaj dość popularnością praktyką, ale mimo to wciąż ich spora grupa zalega na złomowiskach. Kiedy kupujesz autoczęści używane do Volkswagen , Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sklep z używanymi autoczęściami do Volkswagen to także łatwość zakupu. Zwłaszcza, gdy pojazd nie jest już produkowany, producenci samochodów również przestają wytwarzać nowe części zamienne do tego pojazdu. Jeśli Twój samochód nie jest już produkowany, znacznie łatwiej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Volkswagen , niż ten z oryginalnymi.

Jakie zalety nowych części w kontekście minusów używanych?

import części zamiennych

import części zamiennych

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione zalety pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do Volkswagen będzie mógł Ci zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Jeśli jednak z drugiej strony chcesz długoterminowej gwarancji – zakup nowej części do samochodu może być wszystkim, czego Ci trzeba. Także, jeśli chodzi o części używane, decydując się na nie, musisz też liczyć się z ryzykiem, że szybciej może się okazać konieczna ich ponowna wymiana. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Volkswagen oferuje produkty, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze mogłyby wtedy zostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeśli nadejdzie czas wymiany.

import części oryginalne

import części oryginalne

Zerknijmy jeszcze na żywotność, jaką zapewniają autoczęści do Volkswagen używane. Zwykle używane części samochodowe mają krótszą żywotność niż nowe części samochodowe do Volkswagen online. Zwłaszcza w przypadku, kiedy taki konkretny Volkswagen samochodu będzie już miał zakończoną produkcję i tym samym nie zostanie do wyboru nic innego, jak wybór części używanej. To, jak ostatecznie zdecydujesz w dużej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego rodzaju części Ci trzeba, jak ważna jest jej funkcja w samochodzie i właśnie tego, czy producent nadal produkuje jej oryginalną wersję. Wiedz jednak, że kupowanie nowych części nie jest tak korzystne dla środowiska – więc koniec końców mógłbyś być zadowolony z takiego obrotu spraw. Zwłaszcza, jeśli jesteś ekoświadomą osobą, której dobro ziemi leży na sercu.

Jak określić jakość części do samochodu marki Volkswagen ?

Aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze autoczęści do Volkswagen online do swojego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe czy używane – zawsze o ostateczną poradę warto zapytać swojego zaufanego i kompetentnego mechanika. Nie ma lepszego fachowca, który mógłby przeprowadzić Cię przez wszystkie wyżej wymienione kwestii i ostatecznie doprowadzić do podjęcia możliwie jak najlepszej kwestii. Niezależnie od zalet i wad – ostatecznie liczy się wybór tego, co jest najlepsze zarówno dla samego samochodu, Twojego bezpieczeństwa, ale i portfela.

Inne części zamienne do Volkswagen import eksport

1500 RURAL, 1500,1600, 166, 181, 2000, 411,412, 412, AMAROK, AMEO, APOLLO, ARTEON, ATLAS, BEETLE, BORA, BRASILIA, CADDY, CADDY ALLTRACK, CADDY ALLTRACK kombi, CADDY I, CADDY II, CADDY II kombi, CADDY II pick-up, CADDY III, CADDY III kombi, CADDY IV, CADDY IV kombi, CADDY kombi, CC, CITYGOLF, CORRADO, CRAFTER, CRAFTER 30-35, CRAFTER 30-50, Constellation, DERBY, Delivery, EOS, FOX, FOX Van, FRIDOLIN, GOL I, GOL II, GOL III, GOL IV, GOL V, GOL VI, GOL VII, GOL VIII, GOLF, GOLF ALLTRACK VII, GOLF I, GOLF I Cabriolet, GOLF II, GOLF II Van, GOLF III, GOLF III Cabriolet, GOLF III Van, GOLF IV, GOLF IV Cabriolet, GOLF IV Van, GOLF PLUS, GOLF PLUS Van, GOLF SPORTSVAN, GOLF V, GOLF VAN IV, GOLF VAN VI, GOLF VAN VII, GOLF VI, GOLF VI Van, GOLF VII, GOLF VII Van, GOLF VIII, GOLF Van III, GRAND CALIFORNIA Camper, ILTIS, JETTA, JETTA CITY, JETTA I, JETTA II, JETTA III, JETTA IV, K 70, KAEFER, KARMANN GHIA, KARMANN GHIA coupe, KOMBI, L 80, LOAD UP, LOGUS, LT 28-35 I, LT 28-35 II, LT 28-46 II, LT 40-55 I, LUPO, MICROBUS / VOLKSIEBUS, MULTIVAN V, MULTIVAN VI, NEW BEETLE, PARATI I, PARATI II, PARATI III, PARATI IV, PASSAT, PASSAT / kombi, PASSAT ALLTRACK, PASSAT CC, PHAETON, POINTER, POINTER pick-up, POLO, POLO CLASSIC, POLO PLAYA, POLO VIVO, POLO Van, POLO Van /, POLO Van / kombi, POLO coupe, QUANTUM, ROUTAN, SANTANA, SAVEIRO I, SAVEIRO II, SAVEIRO III, SAVEIRO IV, SAVEIRO V, SAVEIRO VI, SAVEIRO VII, SCIROCCO, SCIROCCO Van, SENDA, SHARAN, SP-1 / SP-2, SPACEFOX / SPACE CROSS, T-CROSS, T-ROC, TARO, TIGUAN, TIGUAN ALLSPACE, TOUAREG, TOURAN, TRANSPORTER I, TRANSPORTER II, TRANSPORTER III, TRANSPORTER IV, TRANSPORTER Standard Passenger Van, TRANSPORTER V, TRANSPORTER VI, UP, VAN Mini Cargo Van, VAN Mini Passenger Van, VARIANT I, VARIANT II, VENTO, VIRTUS, VOYAGE, Volksbus, Worker, XL1