Wybór części samochodowych Toyota – co wypada mieć na uwadze?

eksport części oryginalne

eksport części oryginalne

Niezależnie od tego, czy pracujesz w warsztacie samochodowym, lubisz majstrować przy własnym samochodzie, czy też jesteś zwykłym kierowcą potrzebującym części samochodowych do naprawy swojego pojazdu – będziesz miał dylemat. Musisz bowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, czy kupić zamienne części samochodowe do Toyota. Jest szansa, iż z założenie będziesz stawiał nowe i oryginalne części na piedestale, jako najpewniejszy i najbardziej oczywisty wybór. Życie pisze jednak różne scenariusze i nigdy nie ma 100% pewności, że rzecz nowa i oryginalna będzie niezawodna. Możesz być jednak pewny, że będą Cię kosztować więcej niż części zamienne do Toyota.

Części zamienne do Toyota oryginalne – porównanie

Zawsze, gdy zajdzie potrzeba naprawy samochodu, można spodziewać się znacznych wydatków. Cena części samochodowych jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem jest używanie oryginalnych części producenta sprzętu. Jednak wielu z nas z obawy o to, ile może zapłacić za oryginalne części zamienne do Toyota woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest również i w Twoim przypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do Toyota na zamienniki musisz upewnić się, że w pełni rozumiesz zalety i wady zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, aby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Części samochodowe zamienne a oryginalne do Toyota  – jak wyglądają wydatki?

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, że zamienniki będą Cię kosztować mniej niż nowe autoczęści do Toyota, ale i tak można być mocno zaskoczony różnicą cen. Rzecz jasna to, ile ostatecznie zapłacisz za zamienniki będzie opierać się o kwotę uzależnioną między innymi od takich czynników:

eksport części zamiennych

eksport części zamiennych

• rzadkość,
• popyt,
• dealer.

Tak czy inaczej możesz być pewien, że najtańsze części samochodowe do Toyota to właśnie zamienniki – znajdziesz je nawet za mniej niż połowę ceny nowych. Rzecz jasna jest tak tylko w przypadku, gdy części samochodowe, które się poszukuje nie mają być elementem klasycznego, czy egzotycznego pojazdu. Biorąc pod uwagę Toyota, który Cię interesuje – tym jednak martwić się nie musisz.

Co z dostępnością do oryginalnych i zamiennych części samochodowych?

sklep z częściami samochodowymi

sklep z częściami samochodowymi

Nie powinno być żadnego problemu z odszukaniem części zamiennej do samochodu, który cieszy się popularnością. Wystarczy dobry sklep z częściami do Toyota, by załatwić sprawę. Najczęściej też dzięki fachowemu doradztwu na miejscu nie będzie problemu ze znalezieniem zamiennika do tej samej marki i Toyota samochodu, który Cię interesuje.

Co więcej, dzisiaj mamy do dyspozycji ogromną ilość miejsc, w których można wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne części do samochodu. Z pewnością możesz to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do Toyota, jeśli wiesz, czego szukasz możesz też znaleźć używane części u renomowanych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Czasem ofertę części zamiennych prowadzi się też w niektórych warsztatach samochodowych. Nawet jeśli ostatecznie lokalnie nie będziesz w stanie znaleźć tej części, na której Ci zależy – internet z całą pewnością będzie odpowiedzią, której szukasz.

Kwestia standardów części samochodowych

Bez względu na to, czy chodzi o sklep motoryzacyjny z częściami do Toyota dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych części. Chodzi o nic innego, jak o to, by mieć pewność, że wybrane zamienniki spełniały standardy, dzięki którym nadają się do użytku w danym pojeździe.
Co to znaczy? Kiedy produkowane są nowe, ale nieoryginalne części, mogą, ale nie muszą być identyczne z częściami oryginalnie wyprodukowanymi do użytku w Twoim samochodzie. Mogą być produkowane przez osoby trzecie zamiast oryginalnego producenta samochodów. Krótko mówiąc, jeśli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do Toyota niekoniecznie będziesz mógł mieć pewność, że to, co dostajesz, jest odpowiednie dla Twojego samochodu.
Jeśli nadal masz wątpliwości, czy lepiej wybrać części oryginalne czy zamienniki, poznaj kilka istotnych zalet tych drugich, być może sprawią, że zrezygnujesz z tych pierwszych.

import części OE OES OEM

import części OE OES OEM

Części zamienne do pojazdów marki Toyota – zalety

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Toyota oferuje rozwiązania produkowane przez firmę, która nie jest oryginalnym producentem marki pojazdu. Nie brakuje osób, które sądzą iż mówiąc o zamiennikach, tak naprawdę mówi się o już używanych częściach, albo ich odświeżonych wersjach. Nie można też nie zauważyć, że przez ostatnie lata jakość produkcji zamiennych części samochodowych wzniosła się na bardzo wysoki poziom, w porównaniu do tego, co miało miejsce w przeszłości. Dlatego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do Toyota zaczyna wybierać te niedrogie i wydajne opcje.

Zgodnie z tym, co zostało wyżej uściślone – zamiennikom nie brakuje mocnych, jak i słabych stron – do tych pierwszych zdecydowanie należą:
• cena,
• szeroki wybór,
• jakość.

eksport części OE OES OEM

eksport części OE OES OEM

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Toyota zamiast oryginalnych, jest to, że są one znacznie tańsze niż części prosto od producenta. Innym powodem jest wspomniany wybór, ponieważ poszukując części zamienne, mamy szerszą gamę opcji niż części prosto od oryginalnego producenta. Wreszcie, znalezienie części zamiennej, która przewyższa jakość wersji oryginalnej, nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Koniec końców część, której się poszukuje będzie determinować to, co należy uznać za najważniejszą zaletę przyczyniającą się do wyboru.

Zamienniki do oryginalnych auto części do Toyota – minusy

Dlaczego więc mimo tych wszystkich zalet sporo osób nadal woli kupować to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Toyota? Trzeba sprawiedliwie powiedzieć, że choć jakość, szeroki wybór i atrakcyjna cena sprawią, iż zamienniki są niezwykle interesującą alternatywą – zawsze jest druga strona medalu, którą należy uwzględnić w tych rozważaniach. Bardziej pochylając się nad tematem nie można zapomnieć i o innych kwestiach decydujących o tym, co wybrać – z kwestią gwarancji na czele.

Przywołujemy też raz jeszcze wspomnianą jakość – bo nie zawsze jest ona pewnikiem przy okazji części zamiennych. Równie często co doskonale wykonane części zamienne można spotkać i te o słabej jakości, która przekłada się nawet czasem na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, ponieważ jest tak wiele opcji do wyboru, więc po prostu trzeba uważać i upewnić się, że mamy odpowiedni element, a w razie wątpliwości lepiej będzie właśnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie oferuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Toyota.

Kolejna wada części zamiennych wiąże się z kwestią gwarancji. Niemal każda oryginalna część ma zapewnioną z ramienia producenta długotrwałą gwarancję, czasem połączoną z pewnego rodzaju ochroną kupujących. Zamienniki zwykle (choć nie zawsze) nie podlegają gwarancji, co dla niektórych osób może być wystarczającym powodem tego, że wolą się trzymać określonych marek.

Części samochodowe – nowe czy używane?

Decyzja między nowymi a używanymi częściami będzie Cię dotyczyć w szczególności, jeśli postawisz na te oryginalnie pochodzące od producenta. Jeśli chodzi naprawę samochodu, wybór między nowymi i używanymi częściami samochodowymi może być przykrym obowiązkiem, ale nie musi. Czy wiesz, że przy wyborze części samochodowych nowa opcja nie zawsze jest najlepszą opcją? Spróbujmy to rozważyć patrząc zarówno na wady, jak i zalety każdej z omawianych możliwości.

części zamienne OE OES OEM

części zamienne OE OES OEM

Zalety wyboru używanych części samochodowych do Toyota – wady nowych

eksport części oryginalne

eksport części oryginalne

Oczywiście używane części do aut do Toyota to przede wszystkim niższa cena. Używane części samochodowe są zazwyczaj tańsze, ale pamiętaj, że jeśli mowa o samochodach klasycznych, czy egzotycznych nie musi tak być. W każdym razie, przy napiętym budżecie i równoczesnej konieczności skorzystania z rynku części samochodowych, być może to właśnie będzie czynnikiem decydującym.

W kontekście zalet, czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że używane części samochodowe do Toyota niosą także korzyści dla środowiska? Nie da się ukryć, że jeśli szuka się wszelkich możliwych sposobów na ochronę środowiska – zakup części używanych zamiast nowych może być jednym z nich. Recykling wielu części samochodowych jest dzisiaj dość popularnością praktyką, ale mimo to wciąż ich spora grupa zalega na złomowiskach. Kiedy kupujesz autoczęści używane do Toyota, Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sklep z używanymi autoczęściami do Toyota to także łatwość zakupu. Zwłaszcza, gdy pojazd nie jest już produkowany, producenci samochodów również przestają wytwarzać nowe części zamienne do tego pojazdu. Jeśli Twój samochód nie jest już produkowany, znacznie łatwiej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Toyota, niż ten z oryginalnymi.

Minusy wyboru używanych części samochodowych – zalety nowych

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione zalety pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do Toyota będzie mógł Ci zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Z drugiej strony, kupując nową część samochodową ta gwarancja będzie dużo bardziej długoterminowa. Także, jeśli chodzi o części używane, decydując się na nie, musisz też liczyć się z ryzykiem, że szybciej może się okazać konieczna ich ponowna wymiana. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Toyota oferuje produkty, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze mogłyby wtedy zostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeśli nadejdzie czas wymiany.

Zerknijmy jeszcze na żywotność, jaką zapewniają autoczęści do Toyota używane. Zwykle używane części samochodowe mają krótszą żywotność niż nowe części samochodowe do Toyota online. Zwłaszcza w przypadku, kiedy taki konkretny Toyota samochodu będzie już miał zakończoną produkcję i tym samym nie zostanie do wyboru nic innego, jak wybór części używanej. To, jak ostatecznie zdecydujesz w dużej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego rodzaju części Ci trzeba, jak ważna jest jej funkcja w samochodzie i właśnie tego, czy producent nadal produkuje jej oryginalną wersję. Wiedz jednak, że kupowanie nowych części nie jest tak korzystne dla środowiska – więc koniec końców mógłbyś być zadowolony z takiego obrotu spraw. Szczególnie w przypadku osób, którym zależy na „zielonym” podejściu w różnych sferach swojego życia.

Jakość części samochodu do Toyota  – skąd mieć pewność co do niej?

Aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze autoczęści do Toyota online do swojego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe czy używane – zawsze o ostateczną poradę warto zapytać swojego zaufanego i kompetentnego mechanika. Nie ma lepszego fachowca, który mógłby przeprowadzić Cię przez wszystkie wyżej wymienione kwestii i ostatecznie doprowadzić do podjęcia możliwie jak najlepszej kwestii. Niezależnie od zalet i wad – ostatecznie liczy się wybór tego, co jest najlepsze zarówno dla samego samochodu, Twojego bezpieczeństwa, ale i portfela.

Inne części zamienne do Toyota OEM OES OE, import eksport

1000, 4 RUNNER, AGYA, ALLION I, ALLION II, ALPHARD, ALPHARD / VELLFIRE, ALTEZZA, ALTEZZA GITA, AQUA, ARISTO, ASCENT, AURION, AURIS, AURIS VAN, AVALON, AVANZA, AVANZA II, AVENSIS, AVENSIS VERSO, AYGO, BLIZZARD, BREVIS, C-HR, CALDINA, CALYA, CAMI, CAMRY, CAMRY coupe, CARIBE, CARINA, CARINA E, CARINA E Sportswagon, CARINA ED, CARINA II, CARRI Van, CAVALIER, CAVALIER coupe, CAVALIER kabriolet, CELICA, CELICA coupe, CELICA kabriolet, CELSIOR, CENTURY, CHASER, COASTER, CONQUEST, COROLLA, COROLLA Compact, COROLLA FX Compact, COROLLA LEVIN coupe, COROLLA RUMION, COROLLA Verso, CORONA, CORONA EXIV, CORONA EXSIOR, CORONA coupe, CORONA twardy dach, CORSA, CORSA coupe, CRESSIDA, CRESSIDA Station Wagon, CRESTA, CROWN, CROWN COMFORT, CROWN Station Wagon, CURREN coupe, DELIBOY, DUET, DYNA, DYNA 100, DYNA 150, DYNA 200, DYNA 250, DYNA 300, DYNA 400, DYNA pick-up, ECHO, ESQUIRE, ESTIMA EMINA / LUCIDA, ETIOS, FJ CRUISER, FORTUNER, GAIA, GLANZA, GRANVIA, GT 86 coupe, HARRIER, HIACE / COMMUTER V, HIACE I, HIACE I pick-up, HIACE II, HIACE II pick-up, HIACE III, HIACE IV, HIACE V, HIACE VI, HIGHLANDER / KLUGER, HILUX, HILUX I pick-up, HILUX II pick-up, HILUX III pick-up, HILUX IV pick-up, HILUX V pick-up, HILUX VI pick-up, HILUX VII pick-up, HILUX VIII, HILUX VIII pick-up, HILUX samochód terenowy zamknięty, INNOVA / KIJANG INNOVA I, INNOVA II, IQ, ISIS, IST, KIJANG, LAND CRUISER, LAND CRUISER 100, LAND CRUISER 200, LAND CRUISER 80, LAND CRUISER 90, LAND CRUISER Hardtop, LAND CRUISER PRADO, LAND CRUISER Pick-up, LAND CRUISER Softtop, LAND CRUISER VAN, LAND CRUISER pick-up, LEXCEN, LITEACE, LITEACE Wagon, MARK II, MARK II twardy dach, MARK X I, MARK X II, MARK X ZiO, MASTER ACE SURF, MATRIX, MEGA CRUISER, MIRAI, MODELL F, MR 2 I, MR 2 II, MR 2 III, NADIA, NOAH/VOXY, OPA, ORIGIN, PASEO coupe, PASEO kabriolet, PASSO, PASSO SETTE, PICKUP Cab & Chassis, PICNIC, PIXIS, PIXIS EPOCH, PIXIS JOY, PIXIS MEGA, PIXIS SPACE, PLATZ, PORTE, PORTE II, PREMIO, PREVIA, PREVIA III, PRIUS, PRIUS C, PRIUS PHV, PRIUS PLUS, PROACE, PROACE /, PROACE VERSO, PROBOX, PROBOX / SUCCEED, PROGRES, QUALIS, QUICK DELIVERY, RACTIS, RAUM, RAV 4 I, RAV 4 I Cabrio, RAV 4 II, RAV 4 III, RAV 4 IV, RAV 4 V, REGIUSACE, RUSH samochód terenowy zamknięty, SAI, SCEPTER, SCEPTER coupe, SEQUOIA, SERA coupe, SIENNA, SIENNA Mini Cargo Van, SIENTA, SOARER coupe, SOLARA coupe, SOLARA kabriolet, SOLUNA, SPADE, SPARKY, SPRINTER, SPRINTER CARIB, SPRINTER coupe, STALLION, STARLET, STARLET 1000, STOUT pick-up, SUCCEED /, SUPRA, T100 pick-up, TACOMA pick-up, TAMARAW FX, TANK / ROOMY, TARAGO, TAZZ, TERCEL, TOWN ACE, TOYOACE, TUNDRA pick-up, TUV, URBAN CRUISER, VENZA, VEROSSA, VERSO, VERSO S, VIOS / SOLUNA VIOS, VISTA, VISTA / CAMRY, WILL CYPHA, WILL VS, WILL Vi, WINDOM, WISH, YARIS, YARIS / VIOS, YARIS R / iA, YARIS VERSO, YARIS VERSO VAN, ZELAS coupe, bB I, bB II