Kup podzespołów samochodowych fiat – co trzeba mieć na uwadze?

Bez względu na to, czy sam zacząłeś pracować jako mechanik w warsztacie, czy jesteś domowym pasjonatem moto-majsterkowania, czy też zwyczajnie Twój pojazd uległ awarii i stajesz przed koniecznością wyboru części na wymianę – pojawi się wiele pytań i wątpliwości. Musisz bowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, czy kupić

eksport części zamiennych

eksport części zamiennych

zamienne części samochodowe do Fiat. Być może od razu z góry zakładasz, nowe części wyjęte prosto od oryginalnego producenta są lepsze. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie musi być taki scenariusz – nigdy nie ma gwarancji, że i oryginalne części nie będą miały problemów. Możesz być jednak pewny, że będą Cię kosztować więcej niż części zamienne do Fiat.

Części zamienne do Fiat oryginalne – porównanie

Zawsze, gdy zajdzie potrzeba naprawy samochodu, można spodziewać się znacznych wydatków. Cena części samochodowych jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem jest używanie oryginalnych części producenta sprzętu. Jednak wielu z nas z obawy o to, ile może zapłacić za oryginalne części zamienne do Fiat woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest również i w Twoim przypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do Fiat na zamienniki musisz upewnić się, że w pełni rozumiesz zalety i wady zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, aby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Części samochodowe zamienne do Fiat a oryginalne – jak wyglądają wydatki?

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, że zamienniki będą Cię kosztować mniej niż nowe autoczęści do Fiat, ale i tak można być mocno zaskoczony różnicą cen. Oczywiście ostateczna cena zamiennych części będzie się różnić w zależności od takich czynników, jak:

audi części zamienne

audi części zamienne

• rzadkość,
• popyt,
• dealer.

import części zamiennych

import części zamiennych

Tak czy inaczej możesz być pewien, że najtańsze części samochodowe do Fiat to właśnie zamienniki – znajdziesz je nawet za mniej niż połowę ceny nowych. Oczywiście pod warunkiem, że nie szukasz bardzo rzadkich części do klasycznych samochodów kolekcjonerskich, czy egzotycznych pojazdów. Co biorąc pod uwagę Fiat, który Cię interesuje nie powinno Cię dotyczyć.

Co z dostępnością do oryginalnych i zamiennych części samochodowych?

Zwykle stosunkowo łatwo jest znaleźć zamienne części samochodowe, zwłaszcza do popularnych pojazdów. Wystarczy dobry sklep z częściami do Fiat, by załatwić sprawę. Najczęściej też dzięki fachowemu doradztwu na miejscu nie będzie problemu ze znalezieniem zamiennika do tej samej marki i Fiat samochodu, który Cię interesuje.

Co więcej, dzisiaj mamy do dyspozycji ogromną ilość miejsc, w których można wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne części do samochodu. Z pewnością możesz to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do Fiat, jeśli wiesz, czego szukasz możesz też znaleźć używane części u renomowanych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Nierzadko same warsztaty samochodowe zajmują się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Nawet jeśli ostatecznie lokalnie nie będziesz w stanie znaleźć tej części, na której Ci zależy – internet z całą pewnością będzie odpowiedzią, której szukasz.

Standardy producenta a części samochodowe

Bez względu na to, czy chodzi o sklep motoryzacyjny z częściami do Fiat dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych części. Mówiąc dokładniej w głównej mierze to oznacza, aby sprawdzić czy spełniają standardy producenta oryginalnego sprzętu.

części do samochodów OEM OES OE

części do samochodów OEM OES OE

Co jeszcze warto wiedzieć? W przypadku linii produkcyjnej nowych części, lecz nieoryginalnych – nie muszą być one idealną kopią tych oryginalnych, ale ważne jest, aby spełniały one pewne ogólnie wyznaczone standardy. Mogą być produkowane przez osoby trzecie zamiast oryginalnego producenta samochodów. Krótko mówiąc, jeśli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do Fiat niekoniecznie będziesz mógł mieć pewność, że to, co dostajesz, jest odpowiednie dla Twojego samochodu.
Jeśli nadal masz wątpliwości, czy lepiej wybrać części oryginalne czy zamienniki, poznaj kilka istotnych zalet tych drugich, być może sprawią, że zrezygnujesz z tych pierwszych.

Zamienniki do oryginalnych auto części marki Fiat – plusy

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Fiat oferuje rozwiązania produkowane przez firmę, która nie jest oryginalnym producentem marki pojazdu. Wielu uważa, że zamienne części samochodowe są częściami używanymi albo tymi pochodzącymi z renowacji, ale tak naprawdę nie jest. Trzeba też dodać, że w rzeczywistości jakość wykonania części zamiennych znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich kilku lat. Dlatego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do Fiat zaczyna wybierać te niedrogie i wydajne opcje.

Jak wspomnieliśmy powyżej, części zamienne mają wiele zalet i wad, a po stronie zalet na pewno są:
• cena,
• szeroki wybór,
• wykonanie.

części do samochodów osobowych

części do samochodów osobowych

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Fiat zamiast oryginalnych, jest to, że są one znacznie tańsze niż części prosto od producenta. Innym powodem jest wspomniany wybór, ponieważ poszukując części zamienne, mamy szerszą gamę opcji niż części prosto od oryginalnego producenta. Wreszcie, znalezienie części zamiennej, która przewyższa jakość wersji oryginalnej, nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Ostatecznie jednak zależy to od rodzaju części, której potrzebujemy.

Zamienniki do oryginalnych auto części – minusy

Dlaczego więc mimo tych wszystkich zalet sporo osób nadal woli kupować to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Fiat? Otóż, nawet jeśli koszty, wybór i jakość są bardzo atrakcyjne i przekonujące w ramach zalet części zamiennych, aby być uczciwym trzeba wziąć pod uwagę również drugą stronę. Bardziej pochylając się nad tematem nie można zapomnieć i o innych kwestiach decydujących o tym, co wybrać – z kwestią gwarancji na czele.

Przywołujemy też raz jeszcze wspomnianą jakość – bo nie zawsze jest ona pewnikiem przy okazji części zamiennych. Równie często co doskonale wykonane części zamienne można spotkać i te o słabej jakości, która przekłada się nawet czasem na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, ponieważ jest tak wiele opcji do wyboru, więc po prostu trzeba uważać i upewnić się, że mamy odpowiedni element, a w razie wątpliwości lepiej będzie właśnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie oferuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Fiat.

Kolejna wada części zamiennych wiąże się z kwestią gwarancji. Niemal każda oryginalna część ma zapewnioną z ramienia producenta długotrwałą gwarancję, czasem połączoną z pewnego rodzaju ochroną kupujących. Zamienniki zwykle (choć nie zawsze) nie podlegają gwarancji, co dla niektórych osób może być wystarczającym powodem tego, że wolą się trzymać określonych marek.

Części samochodowe – nowe czy używane?

Jeśli zdecydujesz, że chcesz oryginalnych części – kolejnym dylematem będzie wybrać pomiędzy nowymi a używanymi. Naprawa samochodu zwykle wiąże się z tym trudnym dylematem, gdzie trzeba podjąć ważną decyzję między nowym a używanym formatem części samochodowych. Czy Twoim zdaniem nowe części są zawsze najlepszą opcją, czy masz tutaj jakieś inne przemyślenia? Spójrzmy na zalety i wady zarówno używanych, jak i nowych części samochodowych.

Zalety wyboru używanych części samochodowych do Fiat – wady nowych

części oryginalne OEM OES OE

części oryginalne OEM OES OE

Oczywiście używane części do aut do Fiat to przede wszystkim niższa cena. Nie ma co ukrywać – jeśli szuka się tańszych części samochodowych, zwykle takimi będą te używane, choć nie zawsze, bowiem jest inaczej, gdy mowa o autach retro – ale dzisiaj one nie są tematem dyskusji. W każdym razie, przy napiętym budżecie i równoczesnej konieczności skorzystania z rynku części samochodowych, być może to właśnie będzie czynnikiem decydującym.

części zamienne OEM OES OE

części zamienne OEM OES OE

W kontekście zalet, czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że używane części samochodowe do Fiat niosą także korzyści dla środowiska? Nie da się ukryć, że jeśli szuka się wszelkich możliwych sposobów na ochronę środowiska – zakup części używanych zamiast nowych może być jednym z nich. Chociaż wiele części samochodowych można poddać recyklingowi, spora ich część trafia na wysypiska. Kiedy kupujesz autoczęści używane do Fiat, Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sklep z używanymi autoczęściami do Fiat to także łatwość zakupu. Zwłaszcza, gdy pojazd nie jest już produkowany, producenci samochodów również przestają wytwarzać nowe części zamienne do tego pojazdu. Jeśli Twój samochód nie jest już produkowany, znacznie łatwiej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Fiat, niż ten z oryginalnymi.

Minusy wyboru używanych części samochodowych – zalety nowych

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione zalety pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do Fiat będzie mógł Ci zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Z drugiej strony, kupując nową część samochodową ta gwarancja będzie dużo bardziej długoterminowa. Także, jeśli chodzi o części używane, decydując się na nie, musisz też liczyć się z ryzykiem, że szybciej może się okazać konieczna ich ponowna wymiana. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Fiat oferuje produkty, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze mogłyby wtedy zostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeśli nadejdzie czas wymiany.

Zerknijmy jeszcze na żywotność, jaką zapewniają autoczęści do Fiat używane. Zwykle używane części samochodowe mają krótszą żywotność niż nowe części samochodowe do Fiat online. Tym bardziej, jeśli Twój pojazd nie jest już produkowany i nie masz innego wyboru niż zakup używanej części samochodowej. To, jak ostatecznie zdecydujesz w dużej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego rodzaju części Ci trzeba, jak ważna jest jej funkcja w samochodzie i właśnie tego, czy producent nadal produkuje jej oryginalną wersję. Wiedz jednak, że kupowanie nowych części nie jest tak korzystne dla środowiska – więc koniec końców mógłbyś być zadowolony z takiego obrotu spraw. Szczególnie w przypadku osób, którym zależy na „zielonym” podejściu w różnych sferach swojego życia.

Jakość części samochodu  do Fiat – skąd mieć pewność co do niej?

Aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze autoczęści do Fiat online do swojego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe czy używane – zawsze o ostateczną poradę warto zapytać swojego zaufanego i kompetentnego mechanika. To właśnie ten ekspert będzie w stanie najlepiej w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces i pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Niezależnie od zalet i wad – ostatecznie liczy się wybór tego, co jest najlepsze zarówno dla samego samochodu, Twojego bezpieczeństwa, ale i portfela.

Części zamienne do Fiat OE, OEM, OES, import eksport.

1000 Serie , 1000er-Serie , 124, 124 , 124 Familiare , 124 coupe , 125 , 126 , 127 , 127 Panorama , 128 , 128 Familiare , 128 coupe , 128 sedan , 130 , 130 coupe , 131 , 131 Familiare/Panorama , 132 , 133 , 135 DINO, 135 DINO coupe , 1400 kabriolet , 147 , 1500 kabriolet , 1500-2300 , 1900 coupe , 238-SERIE , 241-SERIE, 242-SERIE, 400 Serie , 500 , 500 A / B Berlina , 500 B Giardiniera , 500 C , 500 C Berlina , 500 C Giardiniera , 500 Serie , 500 kombi , 500L , 500X , 600 , 600 Serie , 66 Serie , 700 Serie , 800 Serie , 850, 850 , 850 coupe , 88 Serie , 90 Serie , 900 Serie , 900 T/E Panorama , 900 T/E Pulmino , 94 Serie , ARGENTA , ARGO , AVVENTURA , BALILLA 508, BALILLA 508 S coupe , BALILLA 508 Saloon , BARCHETTA , BRAVA , BRAVO I , BRAVO II , BRAVO Van , CAMPAGNOLA , CINQUECENTO , CINQUECENTO VAN , COUPE , CROMA, CROMA , CRONOS , DINO, DINO coupe , DOBLO, DOBLO Cargo , DOBLO/ kombi , DUCATO, DUCATO Panorama , DUNA , DUNA Weekend , DUNA sedan , ELBA , F-Serie , FIORINO, FIORINO , FIORINO Pick up , FIORINO/ kombi , FREEMONT , FULLBACK pick-up , GRANDE PUNTO , GRANDE PUNTO Van , IDEA , JAGST , L Serie , LINEA , MAREA , MAREA Weekend , MILLE , MOBI , MULTIPLA , OGGI sedan , PALIO , PALIO FIRE , PALIO Weekend , PANDA , PANDA VAN , PANDA Van , PANORAMA , PENNY VAN , PREMIO , PUNTO , PUNTO EVO , PUNTO EVO Van , PUNTO Van , PUNTO kabriolet , QUBO , REGATA , REGATA Weekend , RITMO , RITMO kabriolet , SCUDO, SCUDO , SCUDO Combinato , SEDICI , SEICENTO / 600 , SEICENTO / 600 Van , SIENA , SIENA / GRAND SIENA , STILO , STILO Multi Wagon , STILO VAN , STRADA pick-up , 100 , 110 , 120 , 130 , 140 , 180 , 190 , 260 , 300 , 330 , 400 , 50 , 55 , 600 , 65 , 70 , 75 , 80 , 90 , C40 , C50 , TALENTO, TALENTO/ kombi , TEMPRA , TEMPRA S.W. , TIPO , TIPO kombi , TIPO liftback , TIPO sedan , TL Serie , TORO , ULYSSE , UNO, UNO , UNO CARGO , X 1/9